PROCES PRODUKCJI

PROCES PRODUKCJI MEDALI


Jak robimy medale?
Na to pytanie szczegółowo nie odpowiemy ponieważ jest to owoc 35 lat naszej pracy i udzielanie takich informacji nie jest w naszym szeroko pojętym interesie. Jednakże rąbka tajemnicy możemy uchylić.

Od pomysłu do realizacji.
"Na początku był chaos..." czyli pomysł. Brzmi to nieco obcesowo ale w żadnym wypadku nie chcemy nikogo tym stwierdzeniem obrazić. Zdajemy sobie sprawę, że nie każdy ma doświadczenie w projektowaniu. Nie zawsze udaje się przelać wizję klienta na rzeczywisty projekt medalu. Po zapoznaniu się z oczekiwaniami zamawiającego, tworzymy projekt, który jest maksymalnie zbliżony do zakładanej koncepcji. Przed wdrożeniem medalu do produkcji zawsze przesyłamy projekty do akceptacji. Jeżeli klient chce coś zmienić w projekcie jest to najodpowiedniejszy moment.

Artyści, rzeźbiarze, plastycy...
Zatrudniamy doświadczonych artystów, którzy tworząc płaskorzeźby umożliwiają nam staranne odwzorowanie elementów, których nie możemy lub też z innego powodu nie chcemy modelować komputerowo. Wszystko zależy od tego jaki efekt chcemy uzyskać. Przykładowo jeżeli klient chce odwzorować na medalu bardzo realistycznie ludzką twarz lub budynek wtedy korzystamy z płaskorzeźb modelowanych ręcznie. Płaskorzeźby te są w kolejnym kroku przetwarzane cyfrowo tak aby nasi graficy mogli swobodnie nad nimi pracować. Nowoczesna technologia jaką dysponujemy oraz zaawansowane oprogramowanie znosi ograniczenia, z którymi jeszcze niedawno należało się liczyć.

Medale tłoczone

matryca-tloczacaMedale tłoczone nazywane są również medalami bitymi. Do produkcji tego typu medali należy stworzyć matryce tłoczące, do których wykonania wykorzystujemy obrabiarki numeryczne CNC. Medal tłoczony charakteryzuje się dużą dokładnością odwzorowania szczegółów lecz nieco mniejszą głębią modelowania niż ma to miejsce w przypadku medalu odlewanego. Nasze medale tłoczymy głownie z mosiądzu. Standardowe średnice medali tłoczonych oraz odznaczeń jakie produkujemy to: 33mm, 35mm, 40mm, 50mm, 60mm oraz 70mm. Każdy medal jest wykańczany ręcznie w zależności od tego jaki efekt chcemy uzyskać. Podstawowy typ wykończenia medali tłoczonych to patynowanie i ręczne szczotkowanie powierzchni. Do uzyskania kolorów srebra oraz brązu wykorzystujemy powłoki szlachetne tj. srebrzenie oraz złocenie.

Medale odlewane

medale-odlewaneDo produkcji medalu odlewanego należy stworzyć model odlewniczy, do którego wykonania wykorzystujemy obrabiarki numeryczne CNC. Medal odlewany charakteryzuje się dużą głębią modelowania lecz mniejszą dokładnością odwzorowania szczegółów względem medalu tłoczonego. Podczas projektowania medali odlewanych mamy dużą swobodę w zakresie kształtu oraz rozmiaru co w efekcie umożliwia uzyskanie medali o nieregularnych formach. Każdy medal jest starannie i ręcznie wykańczany. Kolory medali uzyskujemy przez pokrywanie odlewu powłokami galwanicznymi. Oferowane powłoki to mosiądz patynowany (antyczne złoto), kolor srebra patynowanego (antyczne srebro) oraz miedź patynowana (antyczny brąz).

logo-medale-eu

Strona należy do firmy BALKART.
Adres firmy:
P.P.H.U. BALKART
42-200 Częstochowa
ul. Michałowskiego 17
www.balkart.pl
e-mail:balkart@balkart.pl
e-mail:medale@medale.eu
tel./fax. +34 322 00 51

Krzysztof Baliński
tel.kom. 601 40 69 00
Adam Baliński
tel.kom. 603 95 14 27
Arkadiusz Baliński
tel.kom. 693 11 10 40
Produkujemy:
- medale odlewane
- medale tłoczone
- pinsy
- znaczki metalowe
- ordery
- odznaczenia